Start
  |     |    
Kategorie
Dodaj Ogłoszenie
Szukaj
Wizytówki             Miasto  
Zamieść Ogłoszenie
  Możliwość dodania do 10 zdjęć
  Wyświetlane od 15 dni do 2 miesięcy
  Możliwość dodania ogłoszeń premium
Zarządzaj Ogłoszeniami
Szukaj Ogłoszeń
<< Pokaż wszystkie
OGŁOSZENIE BEZPŁATNE nr: 14436-LODZ
Geotour, wycieczka - Moskwa - Tuła - Smoleńsk: Perspektywa z Kremla - już od 2 640 zł - Ogłoszenia Łódź
Kategoria: Turystyka / Wycieczki i obozy /
Dodane: 15/11/2022 11:19:46
2 tygodnie temu
W programie: • Moskwa – Plac Czerwony • Kreml – wspomnienie carów • mauzoleum Lenina – wodza Rewolucji •najpiękniejsze metro świata • wieczorny spacer Arbatem • Polski Cmentarz Wojenny w Katyniu • Smoleńsk - miejsce katastrofy prezydenckiego samolotu • fortyfikacje Smoleńska • słynne samowary z Tuły • Rezydencja Lwa Tołstoja
Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: R.pl/rozklady Przylot do Moskwy, odprawa celno – paszportowa. Transfer do hotelu, zakwaterowanie; kolacja (fakultatywnie). Wieczorem przejazd metrem do centrum stolicy. Spacer Arbatem – jedną z najbardziej znanych moskiewskich ulic. Pojawiający się w tle licznych utworów literackich Arbat, jest traktowany niemalże mistycznie, jako ocalały skrawek tego, co zginęło bezpowrotnie przytłoczone socrealistyczną gigantomanią. Na codzień trudno jednak dostrzec tu zadumę nad przeszłością: reprezentacyjny deptak Moskwy tętni życiem a w modnych klubach i restauracjach, słychać wielojęzyczne rozmowy. Następnie przejedziemy metrem w okolice Kremla i Placu Czerwonego. Zobaczymy jak najsłynniejsze budowle Rosji prezentują się nocą. Nocleg w hotelu w Moskwie.


Dzień 2

Po śniadaniu przejazd do centrum Moskwy. Zwiedzanie stolicy Federacji Rosyjskiej zaczniemy od Kremla* będącego do dzisiaj siedzibą najwyższych władz państwowych. Zobaczymy tu między innymi sobór Archangielski*, będący miejscem spoczynku carów, Plac Katedralny, spotkamy też osobliwych „carów”: Działo i Dzwon. Oba obiekty mają wspólną cechę: nigdy ich nie użyto. Zobaczymy również Zbrojownię* mieszczącą obecnie kolekcję przedmiotów będących dawniej własnością rodziny carskiej m.in. trony carów, regalia, stroje i powozy używane przez władców. Z Kremla przez Park Aleksandrowski i Plac Maneżowy z Grobem Nieznanego Żołnierza przejdziemy na słynny Plac Czerwony z mauzoleum Lenina i świątynią Wasyla Błogosławionego (wstęp do obiektów fakultatywny - dodatkowo płatny). Przerwę „na kawę” zrobimy niedaleko GUM-u. Niegdyś najbardziej luksusowa galeria handlowa w Rosji, dziś już nie poraża swoimi cenami i jest dostępna dla przeciętnego człowieka. Po południu przespacerujemy się w stronę Placu Teatralnego i osławionej Łubianki. Na koniec zobaczymy sobór Chrystusa Zbawiciela*. Powrót do hotelu, kolacja (fakultatywnie) i nocleg. (Trasa ok. 60 km)


Dzień 3

Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd do Smoleńska. Wizyta na cmentarzu w Lesie Katyńskim gdzie w 1940 r. dokonano masowego mordu na polskich oficerach. W 2000r. na miejscu zbrodni powstał Polski Cmentarz Wojenny, który upamiętnia ponad 4 tys. ofiar stalinowskiego terroru. Następnie udamy się na miejsce katastrofy samolotu, którym przedstawiciele polskich władz udawali się na obchody 70-tej rocznicy zbrodni katyńskiej. Zakwaterowanie, kolacja (fakultatywnie) i nocleg w Smoleńsku lub okolicy. (Trasa ok. 450 km)


Dzień 4

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i krótkie zwiedzanie Smoleńska. Jedno z najstarszych miast Rusi wielokrotnie było miejscem ciężkich walk. Do historii przeszła jego zacięta obrona przed wojskami polskimi podczas tzw. dymitriad na początku XVIIw.: Polacy zajęli miasto dopiero po ponad dwudziestomiesięcznym oblężeniu. Zobaczymy kreml, pozostałości fortyfikacji i wejdziemy do soboru Zaśnięcia MB. Odbudowana, w miejsce zniszczonej podczas polskiego oblężenia, świątynia mieści arcydzieło sztuki snycerskiej – bogato zdobiony ikonostas. Po południu wyjazd w stronę Tuły. Zakwaterowanie, kolacja (fakultatywnie) i nocleg w okolicy Kaługi/Tuły. (Trasa ok. 400 km)


Dzień 5

Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Tuły, miasta jednoznacznie kojarzonego z samowarami. Do dzisiaj są one najbardziej znanym produktem tulskich zakładów. Niejednokrotnie w dziejach, produkcja tych charakterystycznych naczyń, ratowała miejscowych rzemieślników przed bezrobociem, np. po załamaniu się rynku broni w XIX w. Podczas spaceru po mieście odwiedzimy miejscowy kreml; będzie też czas wolny na obiad i zakupy. Odwiedzimy również (w miarę dostępności przy nieregularnych godzinach i dniach otwarcia; dodatkowo płatne) doskonale zachowaną rezydencję Lwa Tołstoja w jego majątku Jasna Polana. Po południu przejazd do Moskwy. Zakwaterowanie, kolacja (fakultatywnie) i nocleg. (Trasa ok. 300 km


Dzień 6

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny – w zależności od godzin przelotu. Transfer na lotnisko w Moskwie. Wylot do Polski.


Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.


- Zwiedzanie obiektów nie zawsze obejmuje zwiedzanie wnętrz ze względów czasowych lub braku dostępności dla turystów. Obiekty, które zwiedzane będą wewnątrz oznaczono w programie *.


- Podczas zwiedzania obiektów sakralnych wymagany jest skromny ubiór, dodatkowo kobiety nakrywają głowy chustami.


- Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach muzealnych.


- Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych pilotów/rezydentów.


- Najbardziej popularną walutą na miejscu jest euro (konieczna będzie wymiana na ruble).
Aktualne terminy i ceny oraz więcej informacji w Biurze Podróży "Geotour",


pod numerem telefonu:


323460306 lub 500556600


geotour@geotour.pl


www.geotour.com.pl


www.superwakacje.com.pl
Kontakt:
BP Geotour
Telefon:
32 249 14 53
Email:

Odsłon: 1446
      Zobacz Katalog Łódzkich Wizytówek

ŁÓDZKIE OGŁOSZENIA
www.lodzkie-ogloszenia.pl
Copyright © 2011

Łódź Ogłoszenia - Drobne , Darmowe Ogłoszenia Łódź i okolice

Ogłoszenia Łódź

 

POLECANE STRONY
Optyk Dębica | transport Anglia Ukraina | Tworzenie stron www | Kurs na wózki widłowe Sanok |