Start
  |     |    
Kategorie
Dodaj Ogłoszenie
Szukaj
Wizytówki             Miasto  
Zamieść Ogłoszenie
  Możliwość dodania do 10 zdjęć
  Wyświetlane od 15 dni do 2 miesięcy
  Możliwość dodania ogłoszeń premium
Zarządzaj Ogłoszeniami
Szukaj Ogłoszeń
<< Pokaż wszystkie
OGŁOSZENIE BEZPŁATNE nr: 14434-LODZ
Geotour, wycieczka - Anglia Królewska - już od 1 817 zł - Ogłoszenia Łódź
Kategoria: Turystyka / Wycieczki i obozy /
Dodane: 15/11/2022 11:20:18
3 tygodnie temu
W programie: Londyn - jedna z najciekawszych metropolii świata • królewskie rezydencje - Hampton Court i Windsor • Oxford - miasto malowniczych wież • rzymskie łaźnie w Bath • tajemnica Stonehenge • najważniejsze anglikańskie katedry w Cantenbury i Salisbury • klifowe wybrzeże południowej Anglii
Dzień 1

Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy. Przejazd przez Niemcy, Holandię, Belgię i Francję. Podczas przejazdu planowane są krótkie postoje. (Trasa ok. 1150 km od granic Polski).


Dzień 2

Przeprawa Eurotunelem lub promem do Wielkiej Brytanii. Przejazd do Canterbury - duchowej stolicy i jednego z najpiękniejszych miast południowej Anglii, a którego najcenniejszym zabytkiem jest średniowieczna katedra (UNESCO). Następnie transfer do Londynu, którego zwiedzanie zaczniemy od spaceru po centrum: Houses of Parliament, Opactwo Westminsterskie, Piccadily Circus i Trafalgar Square. Wizyta w Galerii Narodowej ze wspaniałą kolekcją światowego malarstwa. Przejazd komunikacją miejską do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.


Dzień 3

Po śniadaniu zwiedzanie Tower of London - wspaniałej, średniowiecznej twierdzy, która wraz ze Skarbcem Królewskim stanowi jeden z najważniejszych zabytków Londynu. W skarbcu znajdują się m.in. największy brylant świata oraz insygnia królewskie. Następnie zobaczymy słynny most zwodzony - Tower Bridge. Rejs statkiem wycieczkowym po Tamizie. Kolejnym punktem programu będzie Opactwo Westminsterskie, jedna z najważniejszych świątyń anglikańskich oraz miejsce koronacji i pochówków królów Anglii. Przejazd do Kensigton Palace - ulubionej rezydencji panujących monarchów królewskich od XVII w. Kensington Palace było oficjalną siedzibą księżnej Diany, aż do jej śmierci, obecnie zamieszkane jest przez księcia Williama i księżną Kate. Wieczorem spacer po Covent Garden - klimatycznej dzielnicy artystów, cyrkowców i muzyków, jednego z miejsc Londynu najbardziej tętniących życiem.


Dzień 4

Po śniadaniu wyjazd do Hampton Court - zwiedzanie malowniczo położonego pałacu z epoki Tudorów (XVI w), którego najsłynniejszym mieszkańcem był Henryk VIII. Przejazd do Windsoru i zwiedzanie najstarszego zamku świata, który wraz z pałacem Buckingham w Londynie oraz pałacem Holyrood w Edynburgu stanowi jedną z oficjalnych rezydencji brytyjskich monarchów. Windsor to nie tylko zamek, ale i urocze miasteczko, do podziwiania, którego zachęcamy podczas spaceru. Na koniec proponujemy chwilę oddechu od tętniącej życiem metropolii – wizyta w Kew Gardens (UNESCO), królewskich ogrodach botanicznych mających największą ekspozycję roślin na świecie zgromadzoną na 121 ha. Przejazd na nocleg w okolicach Oxfordu. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg. (Trasa ok. 150 km).


Dzień 5

Po śniadaniu przejazd do Oxfordu, określanego miastem malowniczych wież w ktrym siedzibę ma najstarszy uniwersytet w anglojęzycznym świecie. Na tej elitarnej uczelni nauki pobierali m.in. dziewiętnastowieczny poeta Oscar Wilde, C.S. Lewis ("Opowieści z Narnii") czy J.R.R Tolkien, twórca Hobitta, Władcy Pierścieni i innych wspaniałych dzieł. Budynki uniwersytetu stanowiły plany zdjęciowe dla wielu filmów m.in. Jamesa Bonda czy też Harrego Pottera. Zwiedzanie jednego z budynków uczelni. Następnie przejazd do Bath i objazd piętrowym autobusem pięknego miasta słynącego z wód termalnych oraz zwiedzanie rzymskich łaźni (UNESCO) - jednego z najlepiej zachowanych stanowisk archeologicznych w Europie. Kolejnym punktem programu będzie Salisbury – spacer po mieście, które powstało już w epoce żelaza, i znane jest przede wszystkim z gotyckich zabudowań i górującej nad innymi budynkami katedry z XIII wieku. Nocleg w okolicach miasta. (Trasa ok. 200 km)


Dzień 6

Po śniadaniu przejazd do Stonehenge, gdzie znajdują się tajemnicze, megalityczne kamienne kręgi (UNESCO) i gdzie do tej pory w czasie przesilenia letniego odbywają się zloty neodruidów. Następnie przejazd przez malownicze klifowe wybrzeże południowej Anglii do Brighton. Chwila relaksu w słynnym kurorcie. Przejazd w okolice Londynu na nocleg. (Trasa ok. 250 km)


Dzień 7

Po śniadaniu przejazd komunikacją miejską do centrum Londynu, wizyta pod pałacem Buckingham, a nastepnie czas wolny w centrum stolicy. Chętnym proponujemy zakupy na Oxford Street a tym niezainteresowanym zakupami eksplorowanie miasta we własnym zakresie (np. Muzeum Brytyjskie). Po południu przejazd do Folkstone i przeprawa Eurotunelem do Francji. Nocny przejazd przez Holandię i Niemcy, podczas przejazdu planowane są krótkie postoje. (Trasa ok. 1150 km do granic Polski).


Dzień 8

Przyjazd do Polski w godzinach porannych (Torzym ok. 09.00).


Uwagi do programu

- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych. - Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.Cena za os. dor. na dost. już od 1749 zł


Dopłata za pok. 1 os. od 621 zł
Szczegółowy program wysyłamy e-mailem

Więcej informacji w Biurze Podróży "Geotour",


pod numerem telefonu:


323460306 lub 500556600


e-mailem: geotour@geotour.pl


www.superwakacje.com.pl


Kontakt:
BP Geotour
Telefon:
32 249 14 53
Email:

Odsłon: 1574
      Zobacz Katalog Łódzkich Wizytówek

ŁÓDZKIE OGŁOSZENIA
www.lodzkie-ogloszenia.pl
Copyright © 2011

Łódź Ogłoszenia - Drobne , Darmowe Ogłoszenia Łódź i okolice

Ogłoszenia Łódź

 

POLECANE STRONY
Optyk Dębica | transport Anglia Ukraina | Tworzenie stron www | Kurs na wózki widłowe Sanok |