Start
  |     |    
Kategorie
Dodaj Ogłoszenie
Szukaj
Wizytówki             Miasto  
Zamieść Ogłoszenie
  Możliwość dodania do 10 zdjęć
  Wyświetlane od 15 dni do 2 miesięcy
  Możliwość dodania ogłoszeń premium
Zarządzaj Ogłoszeniami
Szukaj Ogłoszeń
<< Pokaż wszystkie
OGŁOSZENIE BEZPŁATNE nr: 14407-LODZ
Rainbow, wycieczka Węgry i Balaton-Witalne Węgry - Ogłoszenia Łódź
Kategoria: Turystyka / Wycieczki i obozy /
Dodane: 8/12/2019 20:20:43
miesiąc temu
W programie: Kąpieliska termalne • Odpoczynek nad Balatonem • Jezioro termalne Heviz • Spływ łódką po podziemnej rzece • Region winny „Dolina Pięknej Pani” • Lokalny folklor i czarda • Dawna i obecna stolica Węgier - Szekesferherver i Budapeszt • Rejs po Dunaju • Opactwo benedyktyńskie na półwyspie Tihany • Ulubione miejsce cesarzowej Sissi - Balatonfured • Ruiny zamku Szigliget • Bez nocnych przejazdów

Szczegółowy program imprezy:Dzień 1Wyjazd z Polski według rozkładu. Przejazd przez terytorium Republiki Czeskiej i Słowackiej. Podczas przejazdu planowane są krótkie postoje. Przyjazd na Węgry. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Egeru. (Trasa od granic Polski ok. 330 km).

Dzień 2Po śniadaniu wykwaterowanie. Dzień zaczniemy od wizyty na kąpielisku Dejem - jedno z najnowszych kąpielisk termalnych na Węgrzech, gdzie znajdziemy liczne baseny otwarte, zjeżdżalnie, bar na wodzie oraz kryte kąpielisko jaskiniowe. Tutejsze wody wspomagają leczenie chorób stawów kończyn, poprawiają krążenie krwi i zdolność do ruchu. Następnie spacer po mieście znanym z produkcji wina Egri Bikaver - Byczej Krwi. Po południu odwiedzimy „Dolinę Pięknej Pani”, winiarskie zagłębie na zachodnim skraju Egeru. To okolica słynąca z uprawy winorośli i licznych piwniczek winnych, gdzie można posłuchać cygańskiej muzyki i posmakować regionalnych węgierskich przekąsek. Wizyta w winnicy, gdzie spróbujemy lokalnych win. Wieczorem przejazd do stolicy Węgier - Budapesztu - miasta nad Dunajem. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Budapesztu. Po zmroku przejazd do miasta i wjazd na Wzgórze Gellerta, skąd delektować się będziemy panoramą Budapesztu z przepięknie oświetlonymi mostami na Dunaju. (Trasa ok. 180 km).

Dzień 3Po śniadaniu przejazd do centrum Budapesztu. Zwiedzanie stolicy Węgier rozpoczniemy od spaceru starówką „budańską”, czyli uliczkami wzgórza Zamkowego z Pałacem Królewskim, dawną siedzią władców węgierskich. Następnie odwiedzimy nizinną część stolicy - Peszt. Zobaczymy Bazylikę Św. Stefana oraz węgierski Parlament. Spacer przez Plac Bohaterów z pomnikiem Millenium wybudowanym z okazji 1000-lecia państwa węgierskiego. Zobaczymy także Zamek Vajdahunyad - kopie znanych budowli z terytorium Węgier. Następnie wizyta w destylarni wytwarzającej jeden ze słynniejszych węgierskich likierów Unikum, jego receptura oparta jest na ziołach i charakteryzuje się mocnym, korzennym smakiem – degustacja. Wieczorem rejs statkiem po Dunaju. Na zakończenie dnia wizyta w czardzie węgierskiej (dodatkowo płatna 34 EUR) - obiadokolacja połączona z programem „taniec, folklor i muzyka”. Powrót do hotelu w okolicy Budapesztu. (Trasa ok. 100 km).

Dzień 4Po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd w kierunku Balatonu, największego jeziora Europy - „węgierskiego morza” o długości ok. 80 km. Region położony jest na wyspach wulkanicznych i znany na świecie z licznych miejscowości uzdrowiskowych. Odwiedzimy miejscowość Tapolca, gdzie znajduje się jaskinia odkryta w 1903 r.- niezwykły twór przyrody powstały dzięki wypłukaniu rozpuszczalnych warstw w wapienno-gliniasto-bazaltowym podłożu przez ciepłą wodę z termalnego źródła. Podziemny wodny świat przemierzać będziemy łódkami. Następnie przejazd na największe jezioro termalne Europy – Heviz z dnem wypełnionym torfem wulkanicznym. Woda jeziora w którym zażyjemy kąpieli, dzięki dużej domieszce siarki wykazuje działanie lecznicze. Przejazd do niewielkiego miasteczka słynącego z ruin średniowiecznego zamku obronnego - Szigliget. Z murów twierdzy rozpościera się widok na Balaton oraz powulkaniczne wzgórze Badacsony (437 m n.p.m.). Dla chętnych kolacja (dodatkowo płatna na miejscu). Zakwaterowanie w okolicy Balatonu. Uwaga! W wysokim sezonie (od 24.06. do 31.08.) hotel, w którym będzie nocleg na koniec 4. i 5. dnia może być zlokalizowany ok. 40 km od Balatonu. (Trasa ok. 320 km)

Dzień 5Po śniadaniu przejazd nad Balaton. Niezwykle ciepły klimat i temperatura nie spadająca poniżej 25oC. pozwala przez długi czas cieszyć się słońcem. Cały dzień spędzimy w znanym uzdrowisku - Balatonfured, niegdyś ulubionym regionie wypoczynkowym cesarzowej Sissi, korzystając z uroków „węgierskiego morza” (czas wolny nad Balatonem). Dla chętnych kolacja w miejscowej restauracji (dodatkowo płatna ok. 25 EUR). Powrót do hotelu w okolicach Balatonu (w wysokim sezonie może on być położony ok. 40 km od jeziora). (Trasa ok. 90 km).

Dzień 6Po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd do Tihany, położonej na półwyspie, gdzie znajduje się jedno z najstarszych opactw benedyktyńskich w Europie (zobaczymy je z zewnątrz). Następnie odwiedzimy Szekesferhervar - pierwszą stolicę Węgier - spacer po zabytkowym centrum. Dzień zakończymy w Pakozd - słynącym z doskonałych win. Będziemy gościć w winnicach węgierskiej rodziny Lics, która od pokoleń zajmuje się uprawą winorośli - zwiedzanie piwnic winnych i degustacja win regionu. Zakwaterowanie na terenie Słowacji. (Trasa ok. 380 km).

Dzień 7Po wczesnym śniadaniu w formie prowiantu, przyjazd do Polski (Katowice ok. 11:00). (Trasa do granic Polski ok. 230 km).

Uwagi do programu- Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

- Pilot nie oprowadza w obiektach muzealnych i centrach historycznych.

Więcej informacji w Biurze Podróży "Geotour",

pod numerem telefonu: 323460306 lub 500556600e-mailem: geotour@geotour.pl

internetowo: www.superwakacje.com.pl
Kontakt:
BP Geotour
Telefon:
32 249 14 53
Email:

Odsłon: 825
      Zobacz Katalog Łódzkich Wizytówek

ŁÓDZKIE OGŁOSZENIA
www.lodzkie-ogloszenia.pl
Copyright © 2011

Łódź Ogłoszenia - Drobne , Darmowe Ogłoszenia Łódź i okolice

Ogłoszenia Łódź

 

POLECANE STRONY
Optyk Dębica | transport Anglia Ukraina | Tworzenie stron www | Kurs na wózki widłowe Sanok |