Start
  |     |    
Kategorie
Dodaj Ogłoszenie
Szukaj
Wizytówki             Miasto  
Zamieść Ogłoszenie
  Możliwość dodania do 10 zdjęć
  Wyświetlane od 15 dni do 2 miesięcy
  Możliwość dodania ogłoszeń premium
Zarządzaj Ogłoszeniami
Szukaj Ogłoszeń
<< Pokaż wszystkie
OGŁOSZENIE BEZPŁATNE nr: 14406-LODZ
Rainbow, wycieczka Na styku kultur-Rumunia,Mołdawia - od 1282 zł - Ogłoszenia Łódź
Kategoria: Turystyka / Wycieczki i obozy /
Dodane: 5/10/2022 10:33:43
miesiąc temu
W programie:Maramuresz i „Wesoły Cmentarz” • malowane klasztory Bukowiny • winne piwnice Mołdawii • Oradea - centrum żyznej doliny Kriszany • rzymska kopalnia soli Turda • stolica Transylwanii - Kluż
Szczegółowy program imprezy:


Wyjazd z Polski według rozkładu. Po drodze krótkie postoje. Przyjazd do Satu Mare w późnych godzinach wieczornych. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg. (Trasa ok. 700 km - Katowice-Satu Mare).


Dzień 2

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd w kierunku tzw. Wesołego Cmentarza w Sapanty - dzieła artysty naiwnego Stana Ioana Patrasa, który stworzył rzeźbione nagrobki ze scenami przedstawiającymi sztukę naiwną. Epitafia odnoszą się do portretu zawodowego osoby zmarłej lub powodu jej śmierci, co ukazują płaskorzeźby oraz humorystyczne wierszyki. Następnie udamy się do urokliwej doliny rzeki Iza i miejscowości Barsana, gdzie zobaczymy zespół klasztorny z typową, drewnianą architekturą marmaroską, charakterystyczną unikalną zabudowę bram i zagród oraz cerkwie ze strzelistymi wieżami. Następnie masywem Gór Rodniańskich, przedostaniemy się przez malowniczą przełęcz Prislop (1416 m n.p.m.) w region Bukowiny i dotrzemy do Campulung Moldovenesc. Nocleg i kolacja (fakultatywnie) w hotelu w Campulung Moldovenesc lub okolicach. (Trasa ok. 300 km).


Dzień 3

Po śniadaniu wykwaterowanie i zwiedzanie Bukowiny, która słynie z setek niesamowitych monasterów. Zwiedzimy kilka z nich, a każdy będzie wyjątkowy i zupełnie inny od poprzedniego. Udamy się do znajdującego się pod ochroną UNESCO unikalnego, klasztoru Voronet, będącego czołowym przykładem tzw. malowanych klasztorów.. Zespół gotyckich cerkwi pokrytych zewnętrzną polichromią stanowi ewenement na skalę światową, jakość fresków narażonych przez wieki na kaprysy przyrody pozostaje do dnia dzisiejszego zagadką dla konserwatorów sztuki. Kolejnym punktem zwiedzania będzie klasztor Dragomirna, charakteryzujący się architektura obronna i będący swego rodzaju twierdza Bukowiny. Następnie przejazd w kierunku Jassów - dawnej stolicy Mołdawii, położonej na siedmiu wzgórzach, z zachowanym historycznym centrum. Podczas spaceru przejdziemy głównym deptakiem miasta, przy którym znajdują się ważne miejskie instytucje m.in. urząd miasta, teatr, katedra metropolitalna, cerkiew Trzech Hierarchów. Zwiedzanie zakończymy na Piata Palatului – na placu z dawnym pałacem rządowym, obecnie zwanym Pałacem Kultury, oraz z Casa „Dosoftei”, oryginalnym domem z XVII w., najstarszym zabytkiem świeckim miasta. Na uwagę zasługuje także rozbudowany system obronny stolicy, czyli ufortyfikowany pierścień monasterów okalający miasto, pochodzący z XVII-XVIII w. Wieczorem dla chętnych kolacja z tradycyjnymi daniami kuchni rumuńskiej (płatna dodatkowo ok. 25 EUR). Nocleg w hotelu w Jassach lub okolicach. (Trasa ok. 300 km).


Dzień 4

Po śniadaniu przejazd na teren republiki Mołdawskiej. To od wieków „kraina winem płynąca”, w okolicach Kiszyniowa znajdują się jedne z największych na świecie piwnic winnych. Dziesiątki kilometrów podziemnych korytarzy, a w nich hektolitry doskonałego wina. W programie wizyta w jednej z dwóch największych i najsłynniejszych piwnic winnych (Cricova lub Milesti Mici - możliwość zakupów w winnicy). Krótkie zwiedzanie Kiszyniowa m.in. Łuk Triumfalny, Cerkiew Narodzenia Pańskiego oraz przejazd Bulwarem Stefana Wielkiego. Wieczorem tradycyjny wieczorek mołdawski dla chętnych (dodatkowo płatna, koszt ok. 25 EUR). Nocleg w hotelu w Kiszyniowie lub okolicach. (Trasa ok. 300 km).


Dzień 5

Po śniadaniu wykwaterowanie, następnie udamy się do Rumunii. Po przejechaniu na teren Bukowiny odwiedzimy Klasztor Agapia , wyjątkowy XVII-wieczny kompleks monastyczny upiększony przez freski prekursora współczesnego malarstwa rumuńskiego - Nicolae Grigorescu (otwarty poza dniami świąt religijnych). Poznamy tutaj życie miejscowych miszek, których jedynym z głównych zajęć jest tkactwo. Udamy się również do imponującej twierdzy Neamt, która niegdyś zdobyta została przez Jana III Sobieskiego. Przejazd na nocleg i kolację (fakultatywnie) w hotelu w Vatra Dornei (słynnego w XIX w. kurorcie z wodami mineralnymi) lub okolicach. (Trasa ok. 420 km).


Dzień 6

Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do jednej z największych i najstarszych kopalni w Europie - Salina Turda. Sól wydobywano tu już w czasach rzymskich, a eksploatację zakończono dopiero w XX w. Kompleks składa się z trzech szybów: Terezia (z najgłębszym punktem - 120 m), Anton (108 m) i Rudolf (42 m). Ze specjalnie oświetlonych drewniano-metalowych konstrukcji będziemy mogli podziwiać skomplikowane formacje skalne i kolejne atrakcje kopalni. Następnie przejazd w kierunku Kluż Napoka - stolicy Siedmiogrodu, symbolu dla Węgrów i dla Rumunów, centrum intelektualnego i akademickiego współczesnej Rumunii. Krótki spacer: stare miasto z gotyckim kościołem św. Michała i pomnikiem króla Macieja Korwina z 1902 r. oraz pałacem Banffy, symbolem najznakomitszego barokowego pałacu miejskiego Transylwanii. Zobaczymy rownież , Plac Avrama Iancu z prawosławną katedrą i Teatrem Narodowym. Późnym wieczorem wyjazd do Polski. Przejazd przez Węgry i Słowację. (Trasa ok. 440 km).


Dzień 7

Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych (Katowice ok. 13:00). (Trasa ok. 640 km).


Uwagi do programu

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.


Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

Aktualne terminy i ceny oraz więcej informacji w Biurze Podróży "Geotour",


pod numerem telefonu:


323460306 lub 500556600


geotour@geotour.pl


www.geotour.com.pl


www.superwakacje.com.pl
Kontakt:
BP Geotour
Telefon:
32 249 14 53
Email:

Odsłon: 1748
      Zobacz Katalog Łódzkich Wizytówek

ŁÓDZKIE OGŁOSZENIA
www.lodzkie-ogloszenia.pl
Copyright © 2011

Łódź Ogłoszenia - Drobne , Darmowe Ogłoszenia Łódź i okolice

Ogłoszenia Łódź

 

POLECANE STRONY
Optyk Dębica | transport Anglia Ukraina | Tworzenie stron www | Kurs na wózki widłowe Sanok |